ASOCIATIA VLADIMIR ANGELMAN

Vladimir s-a născut cu un sindrom rar (Angelman). Toate lucrurile care pentru un copil sănătos vin natural (să prindă o jucărie, să meargă, să vorbească), la el vin după multă muncă și terapie.
Pentru că vrea atât de mult, acum, după un an si jumătate de terapie Vladimir a ajuns stă singur în funduleț, să se joace și să îmbrățișeze cu multă putere. Dar încă iube?te tăcând și nu poate să meargă.
Medicii i-au dat șanse reale de recuperare - la vârste mici achizițiile psihomotorii se fac rapid și eficient și Vladimir SE POATE FACE BINE!
Datorită costurilor ridicate (între 50 și 100 de lei pe zi) pe care le implică asigurarea unui plan complet de recuperare, familia a ajuns în incapacitatea de a acoperi aceste cheltuieli.
Așa s-a născut Asociația Vladimir Angelman.

Asociația Metamorfosis a contribuit la pregătirea campaniilor de colectare de fonduri în anul 2015.